Györe László bejutott a Buenos Airesben zajló 696 280 dollár összdíjazású tenisztorna nyolcaddöntőjébe, miután a legjobb 32 között 6:2, 2:6, 6:4-re nyert az argentin Francisco Cerundolo ellen.

Györe, aki a legfrissebb világranglistán a 35. helyet foglalja el, rosszul kezdte a mérkőzést, mivel elveszítette az első két játékot, utána azonban hatot nyert zsinórban, s így magabiztosan, 6:2 arányban az övé lett az első szett. A másodikban változott a játék képe, a 21 éves argentin volt a jobb, s egyenlített.

A döntő játszmában fej-fej mellett haladtak a teniszezők, s egészen a tizedik játékig kellett várni a breakre: Györe 5:4-es vezetésénél elnyerte ellenfele adogatójátékát, így kétórányi küzdelem után 6:2, 2:6, 6:4 arányban diadalmaskodott, s bejutott a nyolcaddöntőbe.

A legjobb tizenhat között Györe ellenfele egy másik argentin, a világranglista 69. helyezettje, Juan Ignacio Londero lesz.