Saját közönsége előtt súlyos, hatgólos vereséget szenvedett a Crvena zvezda a Bajnokok Ligája B csoportjában: a szerb bajnok Belgrádban 6:0-ra veszített a müncheni Bayern ellen, s öt forduló után három ponttal a csoport harmadik helyén áll. A belgrádi mérkőzés legjobbja a lengyel Robert Lewandowski volt, aki a második félidőbe negyed óra alatt, vagyis az 53. és a 68. perc között négyszer volt eredményes. A bajorok első gólját Leon Goretzka lőtte a 14. percben, a végeredményt pedig Corentin Tolisso állította be a 89. percben.

A Crvena zvezdának ahhoz, hogy megőrizze harmadik helyét, az utolsó fordulóban nem szabad veszítenie Görügországban az Olimpiakosz ellen.

Bajnokok Ligája, B csoport, 5. forduló: Crvena zvezda-Bayern München 0:6, Tottenham Hotspur-Olimpiakosz 4:2.

A csoport állása: 1. Bayern München 15, 2. Tottenham Hotspur 10, 3. Crvena zvezda 3, 4. Olimpiakosz 1 pont.

Az utolsó forduló párosítása (december 11-én): Bayern München-Tottenham Hotspur, Olimpiakosz-Crvena zvezda.

Nyitókép forrása: uefa.com