A görög Sztefanosz Cicipasz szetthátrányból fordítva, 3:6, 7:5, 6:3-ra legyőzte a címvédő és világelső Novak Đokovićot a Sanghajban zajló, 8.3 millió dollár  összdíjazású tenisztorna negyeddöntőjében – írja a Nemzeti Sport.

A görög játékos harmadszor játszott a szerb világelső ellen és másodszor sikerült nyernie a 16-szoros Grand Slam-bajnok ellen. Tavaly Torontóban is ő bizonyult jobbnak, majd idén Madridban Đoković nyert.

A belgrádi teniszező előzőleg a US Open nyolcaddöntőjében szenvedett vereséget, görög ellenfele hétmeccses győzelmi sorozatát szakította meg.

Đoković veresége azt jelenti, hogy a jövő hétfőn megjelenő legfrissebb világranglistán mindössze 320 pont előnye lesz Rafael Nadallal szemben.