A grúz Nikoloz Bazilasvili 7:5, 6:4-re nyert Györe László ellen a Rómában zajló salakpályás tenisztorna második fordulójában. A világranglista 18. helyezettje mindkét játszmában a legfontosabb pillanatokban jobbnak bizonyult Györénél, akit a fogadóirodák esélyesebbnek tartottak a győzelemre, azonban ezúttal nem sikerült megismételnie a budapesti teljesítményét, amikor három szettben nyert a grúz játékos ellen.

A keddi mérkőzésükön az első játszmában 1:1 után négy breaket láthatott a közönség: Györe és Bazilasvili is kétszer-kétszer veszítette el adogatójátékát. A szett a tizenegyedik játékban dőlt el, amikor a grúz teniszező breakelt, s utána az első játszmalabdát értékesítette.

A második szett elején, 2:2-es állásnál Györe a mérkőzés során negyedszer is elveszítette az adogatójátékát, s Bazilasvili ezt a lehetőséget nem hagyta veszni: a találkozó végéig megőrizte break-előnyét, s 6:4-re megnyerte a játszmát, s bejutott a harmadik fordulóba.

A torna 14. kiemeltje az első fordulóban a magyarországi Fucsovics Márton ellen nyert 6:1, 7:6 arányban.

Nyitóképünkön a grúz Nikoloz Bazilasvili, a világranglista 18. helyezettje látható – fotó: Szappanos Veronika (SZMSZ)