Novak Đoković nyerte meg a 7,2 millió euró összdíjazású salakpályás madridi tenisztornát, miután a fináléban 6:3, 6:4-re győzött a görög Sztefanosz Cicipasz ellen. A szerb világelsőnek ez volt a harmadik madridi döntője, s harmadszor emelhette magasba a serleget. Đoković az első játszmában 1:0-nál nyerte el Cicipasz adogatójátékát, s ezt az előnyt meg is őrizte a szett végéig. A második játszmában 4:4-ig fej-fej mellett haladt a két játékos, akkor azonban Đoković egy breakkel karnyújtásnyira került a tornagyőzelemhez. A görög nem adta meg könnyen magát, három meccslabdát is hárított, a negyediket azonban már nem tudta, így másfél órányi küzdelem Đoković 6:3, 6:4 arányban győzött.

A görög teniszező az elődöntőben a torna főesélyesét, a salakspecialista Rafael Nadalt győzte le három játszmában.

A szerb teniszező a tornagyőzelemnek köszönhetően 4170 pontra növelte előnyét a világranglistán a második helyezett Rafael Nadal előtt.