Novak Đokovićnak nem kellett pályára lépnie a Madridban zajló 7,2 millió euró összdíjazású tenisztorna negyeddöntőjében, mivel a Marin Čilić elleni találkozója előtt fél órával a horvát játékos jelezte, nem tudja vállalni a játékot.

„Kedves szurkolók, tornaszervezők, Đoković. Elnézést kérek, de vissza kell lépnem a mai mérkőzéstől. Borzasztó éjszakám volt, ételmérgezéssel küszködtem. Nagyon csalódott vagyok, hogy így ér véget a madridi tornám. Köszönöm a biztatásotokat!” – írta a horvát teniszező a Twitteren.

Mint arról csütörtökön beszámoltunk, Marin Čilić a zentai Györe László legyőzésével jutott a legjobb nyolc közé. A világranglista 11. helyezettje 4:6, 6:3, 6:2-re nyert Györe ellen a nyolcaddöntőben.

Novak Đoković így játék nélkül jutott tovább az elődöntőbe, ahol a svájci Roger Federer és az osztrák Dominic Thiem összecsapás győztesével találkozik.