Szerbia női röplabda-válogatottja győzelmével ért véget a Japánban megrendezett világbajnokság.

A szerb női válogatott a döntőben egy drámai és maratoni mérkőzésen 3:2-re (21:25, 25:14, 23:25, 25:19, 15:12) győzte le Olaszországot, s a riói olimpián szerzett ezüstérem után – történelme során először – világbajnoki aranyérmet nyert.  Érdekesség, hogy 2006-ban szintén Japánban a szerb válogatott bronzérmes volt.

A mérkőzés során mindig az olaszok voltak előnyben, ugyanis ők nyerték az első és a harmadik játszmát is, azonban Szerbia mindig egyenlített. A döntő szettben az olaszok elhúztak 3:1-re, térfélcserénél is ők vezettek 8:7-re. Utána azonban fordul a kocka, Szerbia átvette a vezetést, és végül 15:12-re nyerte meg a rövidítést, és a világbajnoki címet is.