Györe László bejutott a horvátországi Umagban zajló salakpályás, félmillió euró összdíjazású 250-es ATP-torna negyeddöntőjébe, miután a legjobb tizenhat között 7:6 (7-4), 6:3-ra nyert a német Maximilian Marterer ellen. Györe az első játszmában 4:3-nál elnyerte a világranglista 49. helyén álló német teniszező adogatójátékát, azonban nem tudta megtartani az előnyét, így a szett a rövidítésben dőlt el, amit a zentai játékos magabiztosan nyert.

A második játszma egy Györe-breakkel kezdődött, s mivel utána Györe mindig megnyerte az adogatójátékát, így ismét 5:3-ra vezetett, azonban ekkor a kilencedik helyen kiemelt Marterernek nem sikerült szépíteni, ugyanis Györe egy újabb breakkel megnyerte az egy óra és negyvenhárom percen át tartó mérkőzést.

Györe a nyolcaddöntőbe jutásért az argentin Pablo Cuevast (74. a világranglistán) győzte le 6:4, 1:6, 6:3-ra.

A négy közé jutásért a világranglista 100. helyén álló Györének az ellenfele a cseh Vesely és az olasz Cecchinato mérkőzés győztese lesz.