A horvát válogatott 2:0-ra legyőzte Nigériát szombaton a D csoport első fordulójának kalinyingrádi mérkőzésén az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon.

Eredmény:
    D csoport, 1. forduló:
Horvátország-Nigéria 2:0 (1:0)

Kalinyingrád, 31 136 néző, vezette: Sandro Ricci (brazil). Góllövők: Etebo (öngól) a 32. és Modrić (11-esből) a 71. percben.

Horvátország:
Danijel Subašić – Sime Vrsaljko, Domagoj Vida, Dejan Lovren, Ivan Strinić – Ivan Rakitić, Luka Modrić – Ante Rebić (Mateo Kovačić, 78.), Andrej Kramarić (Marcelo Brozović, 60.), Ivan Perišić – Mario Mandžukić (Marko Pjaca, 86.)

Nigéria:
Francis Uzoho – Abdullahi Shehu, William Ekong, Leon Balogun, Brian Idowu – Onyinye Ndidi, Oghenekaro Etebo – Alex Iwobi (Ahmed Musa, 62.), John Obi Mikel (Simeon Nwankwo, 88.), Victor Moses – Odion Ighalo (Kelechi Iheanacho, 72.)

32. perc: jobb oldali szögletet követően Rebić csúsztatta meg a labdát, majd Mandžukić csukafejessel próbálkozott, de a labda a kapu mellé ment volna, ugyanakkor Etebón iránytváltva a jobb alsó sarokba pattant (1:0).

70-71. perc: egy bal oldali horvát szögletnél Ekong két kézzel átkarolva nem engedte felugrani Mandžukićot, a megítélt büntetőt pedig Modrić magabiztosan gurította a jobb alsó sarokba (2:0).