Újabb két győzelmének köszönhetően Györe László bejutott a kazahsztáni Almatiban zajló, 50 ezer dollár összdíjazású challenger salakpályás tenisztorna döntőjébe. A világranglista 98. helyezettje a negyeddöntőben a belga Arthur de Greef ellen nyert 6:3, 6:3-ra, majd pénteken, közép-európai idő szerint délelőtt az elődöntőben az orosz Ivan Gakovot is legyőzte. Az első helyen kiemelt zentai teniszező 6:4, 1:6, 6:2-re nyert, s bejutott a fináléba, ahol ellenfele a Filip Krajinović-Marco Trungelliti mérkőzés győztese lesz.

Györe a döntőbe jutással 48 pontot gyűjtött, s a napi ranglistán feljött a 89. helyre. Amennyiben a fináléban is nyer, úgy még 32-vel növeli világranglistás pontjainak a számát, s a 82. hely környékéig léphet előre, ami az eddigi legjobb helyezése lenne a hivatalos világranglistán, amelyet majd hétfőn tesznek közzé.