Barka Emese bronzérmet nyert a nők 58 kilogrammos kategóriájában az újvidéki birkózó Európa-bajnokság pénteki versenynapján. Ligeti Dániel ötödik az helyen végzett a szabadfogásúak 125 kilogrammos súlycsoportjában.

Barka Emese, a csepeliek Európa Játékok-győztes sportolója (nyitóképünkön) a helyosztón az azeri Natalija Szinisin ellen lépett szőnyegre és 6-2-re legyőzte. Barka karrierje harmadik Eb-bronzérmét gyűjtötte be, egyúttal a magyar küldöttség harmadik újvidéki dobogós helyét szerezte meg. Kedden Veréb István (szabadfogás 86 kg) szintén bronz-, míg csütörtökön Németh Zsanett (75 kg) ezüstérmet nyert.

Barka Emese

Ligeti Dánielnek nem sikerült dobogóra állnia, miután 125 kg-ben a bronzmérkőzésen kikapott a grúz Geo Petriashvilitől, 4-2-re maradt alul. Ligeti karrierje során háromszor állhatott fel eddig Eb-dobogóra, mostani ötödik helyével pedig megismételte tavalyi eredményét.

Ezzel a szabadfogásúak és a nők számára véget ért az Eb.