Györe László (153. a világranglistán) bejutott az Isztambulban zajló 250-es ATP-torna második fordulójába, miután az első fordulóban 6:3, 6:4-re nyert a világranglista 205. helyén álló, német Daniel Brands ellen. A 497 255 euró összdíjazású tornán Györe különleges meghívót kapott, hiszen nem tudott indulni a selejtezőben, mivel akkor még Budapesten lépett pályára, így a szervezők úgy gondolták, hogy helye van a főtáblán. Györe az első fordulóban 80 perc alatt nyert, az első játszma 33, a második 47 percig tartott. A zentai teniszező következő ellenfele a negyedik helyen kiemelt, olasz Paolo Lorenzi lesz, aki az első fordulóban erőnyerő volt.

Györe eddigi legjobb helyezése a világranglistán!

Ahogy várható is volt, a budapesti 250-es ATP-tornán jegyzett kiváló eredményeinek köszönhetően (győzelem Viktor Troicki és Fernando Verdasco ellen) Györe László igencsak szép haladást jegyzett a világranglistán. A zentai teniszező múlt héten még 184. helyen kezdte meg a budapesti tornát, amelyen végül az elődöntőig jutott, ahol a brit színekben versenyző, szlovén származású Aljaž Bedene állította meg.