Ahogy várható is volt, a budapesti 250-es ATP-tornán jegyzett kiváló eredményeinek köszönhetően (győzelem Viktor Troicki és Fernando Verdasco ellen) Györe László igencsak szép haladást jegyzett a világranglistán. A zentai teniszező múlt héten még 184. helyen kezdte meg a budapesti tornát, amelyen végül az elődöntőig jutott, ahol a brit színekben versenyző, szlovén származású Aljaž Bedene állította meg. A jó eredménynek köszönhetően Györe 31 helyet lépett előre a világranglistán, így az eddigi legjobb helyezését jegyzi, ami a 153. hely.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):

… 153. (184.) Györe László                         379

Ez az igazi szenzáció: Györe legyőzte Verdascót!

A zentai Györe László pályafutásának legnagyobb győzelmét jegyezte a budapesti ATP-torna negyeddöntőjében, miután 2:6,7:6 (7-4), 6:2-re győzte le a világranglista 36. helyezettjét, a spanyol Fernando Verdascót! Az első játszma Verdasco breakkel kezdődött, azonban Györe mindjárt visszavette a breaket, azonban a spanyol utána is uralta a meccset és nagyon magabiztosan, 36 perc után 6:2-re megnyerte a szettet.