A hetedik helyen kiemelt Viktor Troicki lesz a zentai Györe László ellenfele a 482 ezer euró összdíjazású budapesti salakpályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében: a világranglista 39. helyén álló Troicki nagyon magabiztosan, 6:1, 6:2-re nyert az orosz Jevgenyij Donszkoj ellen, így a második fordulóban Györe Lászlóval méri majd össze erejét.

Györe az első fordulóban a világranglista 62. helyén álló, orosz Medvegyevet győzte le. Az első játszmát a zentai játékos 6:0-ra nyerte, a másodikban pedig 5:5-nél Medvegyev sérülés miatt feladta a mérkőzést.

Troicki és Györe is a második fordulóba kerüléssel 20 ranglistapontot gyűjtött, valamint 8230 eurót keresett.

Györe Medvegyevet is legyőzte!

A selejtezőben jegyzett két győzelem után Györe László a Budapesten zajló ATP-torna első fordulójában is győzött. A zentai teniszező a világranglista 62. helyén álló Danyiil Medvegyev ellen 6:0-ra (!) nyerte meg az első játszmát, a másodikban 3:5-nél több szettlabdát is hárított, s végül 5:5-re egyenlített.