Szombaton Belgrádban három korosztályban (felnőtt, ifjúsági, serdülő) rendezték meg a kajakosoknak Szerbia országos bajnokságát 5000 méteren.

A férfi kajakosok versenye Holpert Ervin győzelmével ért véget (22:31 perc). A dobogóra még Dragan Hančovski (22:46 p) és a zentai Tiszavirág kajakosa, Marko Subotić (22:48 p) állhatott fel. Az ifiknél Bojan Zdelar (25:01 p) végzett az első helyen, megelőzve Nemanja Tajblt (25:02 p) és Stefan Vrdoljakot (25:05 p). A serdülők között Vojin Rudovićé lett az aranyérem (24:28 p), aki mögött másodikként Dimitrije Novaković (24:37 p) és Andreja Todorović (25:03 p) ért célba.

A nőknél Bedőcs Krisztina győzött (25:09 p), az ezüstérem Biljana Relićé lett( 25:11 p), míg a dobogó harmadik fokára a zentai Fenyvesi Abigél állhatott fel (27:11 p). Az ifi lányok versenye zentai és magyarkanizsai párharcokat hozott, ugyanis az első hely a zentai Barta Éváé lett (26:31 p), második helyen a magyarkanizsai Sziveri Rita végzett (26:38), a bronzérem pedig a szintén zentai Fenyvesi Janka nyakába került (26:40 p). A serdülő lányok versenye Milica Popović (31:09 p) győzelmével ért véget.