Úgy tűnik, Györe László alaposan kipihente a perugiai és a San Benedettó-i tenisztorna fáradalmait (az előbbit megnyerte, az utóbbin döntőt játszott), s az olaszországi Cordenonsban ott folytatta a szereplését, ahol a két itáliai városban abbahagyta. Györe a 64 ezer euró összdíjazású torna első fordulójában nagy csatában, 6:4, 4:6, 6:4-re győzte le az uruguayi Martin Cuevast, szerdán pedig sokkal könnyebben, 7:5, 6:2-re nyert az olasz Federico Gaio ellen, s bejutott a negyeddöntőbe. Györe 110 perc alatt győzte le a világranglista 313. helyén álló olasz játékost, akinek ötször nyerte el az adogatójátékát, míg a sajátját csak kétszer veszítette el. Az első játszmában Györe háromszor breakelt, Gaio pedig kétszer, míg a második szettben Györe kétszer nyerte el ellenfele adogatójátékát, így nem volt kérdéses a győzelme. Az első helyen kiemelt Györe ellenfele a négy közé jutásért a 26 éves, spanyol Enrique Lopez-Perez lesz, aki a világranglistán a 326. helyet foglalja el.