A címvédő Leicester City végre kivágta a rezet, és főként Jamie Vardy mesterhármasának köszönhetően 4:2-re legyőzte hazai pályán a Manchester Cityt. Claudio Ranieri csapata győzelmének leginkább a Chelsea-nél örülhettek, a londoni kékek ugyanis a WBA elleni 1:0-s sikert követően már hétpontos előnyben vannak a Cityvel szemben. A Diego Costa góljával megnyert mérkőzés után már csak az Arsenal van igazán látótávolságon belül, az Ágyúsok hazai pályán 3:1-re nyertek a Stoke ellen, így továbbra is három egységre vannak leszakadva a városi riválistól.

Tovább nőtt a Liverpool hátránya is, Jürgen Klopp gárdája 2:2-re végzett hazai pályán a West Ham ellen, és dobogós ugyan, de hatpontosra dagadt a lemaradása a Chelsea-hez viszonyítva.

Ismét a Sunderland a bajnokság sereghajtója, mivel kikapott a Swansea vendégeként, a Hull pedig 3:3-as döntetlennel gyűjtött pontot a Crystal Palace elleni meccsen.

Ma és holnap este újabb változások állhatnak be a tabellán, a 16. fordulót ugyanis most játsszák majd le.

Premier League, 15. forduló: Watford–Everton 3:2, Arsenal–Stoke City 3:1, Burnley–Bournemouth 3:2, Hull City–Crystal Palace 3:3, Swansea City–Sunderland 3:0, Leicester City–Manchester City 4:2, Chelsea–West Bromwich Albion 1:0, Manchester United–Tottenham 1:0, Southampton–Middlesbrough 1:0, Liverpool–West Ham United 2:2.

20. Sunderland 15 3 2 10 14:27 11

16. forduló, december 13–14.: Bournemouth–Leicester City, Everton–Arsenal, Middlesbrough–Liverpool, Sunderland–Chelsea, West Ham United–Burnley, Crystal Palace–Manchester United, West Bromwich Albion–Swansea City, Manchester City–Watford, Stoke City–Southampton, Tottenham–Hull City.

Húsz percig úgy tűnt, a listavezető Real Madrid kikaphat hazai pályán a Deportól, hiszen a 65. percben már 2:1-re vezettek a vendégek, de a királyi gárda Mariano Díaz góljával egyenlített a 85. percben, majd a ráadás második minutumában Sergio Ramos révén a győzelmet is megszerezte, így megőrizte hatpontos előnyét a tabellán a Lionel Messi duplájával és Luis Suárez góljával Osasunában 3:0-ra diadalmaskodó Barcelonával szemben. A harmadik Sevilla Iborra mesterhármasával nyert a Celta vendégeként, és továbbra is hétpontnyi távolságból követi az éllovast.

A negyedik helyre a Villarreal jött fel, miután 3:0-ra legyőzte az Atlético Madridot. Diego Simeone együttese gyakorlatilag lemondhat a bajnoki címről, mivel már 12 pont a hátránya a városi riválissal szemben.

Primera Division, 15. forduló: Málaga–Granada 1:1, Osasuna–Barcelona 0:3, Real Sociedad–Valencia 3:2, Las Palmas–Leganés 1:1, Real Madrid–Deportivo La Coruña 3:2, Eibar–Deportivo Alavés 0:0, Celta Vigo–Sevilla 0:3, Espanyol–Sporting Gijón 2:1, Real Betis–Athletic Bilbao 1:0, Villarreal–Atlético Madrid 3:0.

20. Osasuna 14 1 4 10 13:32 7

16. forduló, december 16–19.: Deportivo Alavés–Real Betis, Sporting Gijón–Villarreal, Atlético Madrid–Las Palmas, Granada–Real Sociedad, Sevilla–Málaga, Leganés–Eibar, Valencia–Real Madrid, Deportivo La Coruña–Osasuna, Barcelona–Espanyol, Athletic Bilbao–Celta Vigo.

A Bundesliga 14. fordulójáig kellett várni, hogy az idény meglepetéscsapata, a Leipzig elszenvedje első vereségét – arra az eddigi eredménysorok alapján viszont aligha számítottak sokan, hogy éppen az Ingolstadt vendégeként bukik majd el először az éllovas pozíciót a címvédő Bayernnek átengedő lipcsei alakulat. A bajorok nem is bíztak semmit a véletlenre, a Wolfsburg ellen 5:0-ra nyerve hódították vissza az első helyet, jobb gólkülönbségükkel (+25) előzik meg a Leipzigot (+17).

A forduló kilenc meccse közül haton született egyetlenegy találat, a Leipzighoz hasonlóan 1:0 arányban kapott ki Dárdai Pál Herthája is, amely azonban így is megtartotta dobogós pozícióját – viszont már csak egy pontra van a berliniektől a Frankfurtban gól nélküli döntetlent játszó Hoffenheim, amely immár a mezőny egyedüli veretlen együttese.

Bundesliga, 14. forduló: Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 0:0, Bayern München–Wolfsburg 5:0, Köln–Borussia Dortmund 1:1, Hamburg–Augsburg 1:0, Ingolstadt–Leipzig 1:0, Freiburg–Darmstadt 1:0, Hertha–Werder Bremen 0:1, Borussia Mönchengladbach–Mainz 1:0, Schalke–Bayer Leverkusen 0:1.

18. Darmstadt 14 2 2 10 11:27 8

15. forduló, december 16–18.: Hoffenheim–Borussia Dortmund, Schalke–Freiburg, Mainz–Hamburg, Augsburg–Borussia Mönchengladbach, Werder Bremen–Köln, Leipzig–Hertha, Wolfsburg–Eintracht Frankfurt, Darmstadt–Bayern München, Bayer Leverkusen–Ingolstadt.

Andrea Belotti góljával ugyan a hazaiak szerezték meg a vezetést a torinói derbin, a vendég Juventus Gonzalo Higuaín duplájával és Miralem Pjanić góljával a meccs végéig fordítani tudott, és megtartotta négypontos előnyét a tabella élén. A második helyen maradt a Roma, amely két azonos pontszámmal álló csapat összecsapásán Radja Nainggolan góljával legyőzte 1:0-ra a Milant, és a Juve legfőbb üldözőjévé lépett elő.

Nagy arányú győzelemmel folytatta a felzárkózást a negyedik Napoli, amelyben a Cagliari elleni idegenbeli 5:0 során a mesterhármast jegyző Dries Mertens és az egy gólt szerző, illetve hármat előkészítő Marek Hamšík nyújtott kiemelkedőt.

A szerb válogatott Sergej Milinković-Savić gólja is kellett a Laziónak a Sampdoria vendégeként elért 2:1-es sikerhez, amivel a római csapat tartja a lépést a nápolyiakkal.

Serie A, 16. forduló: Crotone–Pescara 2:1, Sampdoria–Lazio 1:2, Cagliari–Napoli 0:5, Atalanta–Udinese 1:3, Bologna–Empoli 0:0, Palermo–Chievo 0:2, Torino–Juventus 1:3, Inter–Genoa 2:0, Fiorentina–Sassuolo 2:1, Roma–Milan 1:0.

20. Palermo 16 1 3 12 11:31 6

17. forduló, december 17–18.: Empoli–Cagliari, Milan–Atalanta, Juventus–Roma, Sassuolo–Inter, Chievo–Sampdoria, Napoli–Torino, Pescara–Bologna, Udinese–Crotone, Genoa–Palermo, Lazio–Fiorentina.

A címvédő PSG nem tudott közelebb zárkózni a listavezető Nice-hez a francia pontvadászat 17. fordulójában, de még a megszerzett egy pontnak is örülhetett a két együttes Párizsban megrendezett rangadóján, hiszen a vendégek Wylan Cyprien és Alassane Plea találatával a szünetre kétgólos előnyre tettek szert. A második félidő első negyedórájában Edinson Cavani duplájával egyenlített a PSG, így egy egységet meg tudott menteni, de közben megmaradt a négypontos lemaradása a riválissal szemben.

A második helyen tanyázó Monaco ellenben kihasználta a Nice ponthullajtását, és a Bordeaux-ban elért kiütéses, 4:0-s győzelemnek köszönhetően egy pontra felzárkózott az éllovasra.

Habár már hatszor kikapott az idényben, ismét feljött a negyedik helyre a Lyon, amelynek Mathieu Valbuena találata elég volt a Rennes elleni sikerhez, egyben az ellenfél megelőzéséhez is.

Ligue 1, 17. forduló: Dijon–Marseille 1:2, Bordeaux–Monaco 0:4, Nancy–Angers 2:0, Lille–Montpellier 2:1, Bastia–Metz 2:0, Toulouse–Lorient 3:2, Lyon–Rennes 1:0, Saint-Étienne–Guingamp 1:0, PSG–Nice 2:2, a Nantes–Caen mérkőzést elhalasztották.

20. Lorient 17 3 3 11 18:32 12

18. forduló, december 16–18.: AngersNantes, GuingampPSG, LorientSaint-Étienne, Montpellier–Bordeaux, Toulouse–Nancy, Rennes–Bastia, Caen–Metz, Nice–Dijon, Marseille–Lille, Monaco–Lyon.