A hétfőn kiadott férfitenisz-világranglistán a legnagyobb változás mindenképpen az, hogy a 122 héten át folyamatosan ranglistaelső Novak Đoković az első pozíciót kénytelen volt átengedni a skót Andy Murray-nek, aki az első brit világelső az ATP-világranglista 1973-as bevezetése óta, és a második legidősebb az ausztrál John Newcombe után, aki 1974-ben 30 évesen ült a trónra. Murray először több mint hét évvel ezelőtt érte el a második pozíciót. A kétszeres olimpiai bajnok formáját mutatja, hogy legutóbb szeptember 8-án, a US Open negyeddöntőjében kapott ki (Nisikori Kejtől), azóta a pekingi, a sanghaji, a bécsi és a párizsi versenyt is megnyerte.
Murray három Grand Slam-trófeát, két olimpiai aranyat és egy Davis Kupát gyűjtött, Párizsban pályafutása 43. és idei nyolcadik tornáján diadalmaskodott.
A 302 héttel rekorder világelső Roger Federer – aki Wimbledon óta pihen – hét helyet rontva már csak a 16., és a francia Lucas Pouille is megelőzte őt.

A zentai Györe László egy helyet javított, s jelenleg a 170. pozíciót foglalja el. A 21 éves játékos tavaly november 23-án is 170. volt, de akkor visszacsúszott, most viszont egy olaszországi jó szerepléssel akár előrébb is léphet, ami az eddigi legjobb helyezése lenne a világranglistán. Györének nincs könnyű dolga, mivel tavaly elődöntős volt Ortiseiben.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):