A Ferencváros női kézilabdacsapata vasárnap remek játékkal kilencgólos, 32:23-as győzelmet aratott az orosz Asztrahanocska felett a Bajnokok Ligája B csoportjának második fordulójában. Elek Gábor együttese már a félidőben öt góllal vezetett, előnyét a második játékrészben csaknem megduplázta. A zöld-fehérek győzelmet egy pillanatig sem forgott veszélyben, különösen jó napot ki a nyolcgólos Pena, a hét gólt szerző Kovacsics és a hat találatot jegyző Snelder.

A Fradi ezzel a sikerrel tartja a lépést a Leipzig ellen 17 gólos különbséggel diadalmaskodó Vardar Szkopjéval, amellyel az első fordulóban 27:27-es döntetlen játszott a magyar csapat.

Női kézilabda-BL, B csoport, 2. forduló: Ferencváros–Asztrahanocska (orosz) 32:23, Vardar Szkopje–Leipzig 41:24. Az állás: 1. Vardar Szkopje 3 (68:51), 2. Ferencváros 3 (59:50), 3. Asztrahanocska 2, 4. Leipzig 0 pont.

Két góllal nyert a Szeged a Breszt ellen

A Szeged kézilabdacsapata 11:10-es félidőt követően 24:22-re győzött hazai pályán a fehérorosz Meskov Breszt ellen a férfi-Bajnokok Ligája B csoportjának 5. fordulójában, és ellenfelét megelőzve feljött a táblázat negyedik helyére. A magyar csapat legjobbja egyértelműen a kilenc gólt szerző Balogh Zsolt volt, aki a hajrában is nagyon fontos pillanatokban talált be, gyakorlatilag eldöntve a mérkőzést.

Férfi-BL, B csoport, 5. forduló, mai mérkőzések: Szeged–Meskov Breszt 24:22, Kielce–Löwen 26:34. A csoport állása: 1. Kielce 8 (153:136), 2. Vardar Szkopje 8 (148:131), 3. Löwen 7, 4. Szeged 5, 5. Meskov Breszt 4, 6. Kristianstad 3 (138:147), 7. Celje 3 (138:151), 8. Zagreb 2 pont.

Az Érd és a Fehérvár is továbbjutott

Kettős győzelemmel jutott be a női EHF-kupa harmadik fordulójába az Érd és a Fehérvár is. Az érdiek a hazai 30:26-os sikert követően idegenben 29:26-ra győzték le az Issy Paris együttesét, míg a fehérváriak az idegenben 27:25-re megnyert első meccs után hazai pályán 28:24 arányban bizonyultak jobbnak a román HCM Romannal.

A két magyar csapattal ellentétben nem sikerült a továbbjutás a Szerbiát képviselő Bekament Bukovička Banjának, amely a pénteken elszenvedett 34:26-os vereség után összeszedte ugyan magát, de a 28:25-ös győzelme csak a kozmetikázásra volt elég a holland Dalfsen ellen.

Női EHF-kupa, 2. forduló, visszavágók: Issy Paris (francia)–Érd 26:29 – továbbjutott: az Érd kettős győzelemmel, 59:52-es összesítéssel, Fehérvár–HCM Roman (román) 28:24 – továbbjutott: a Fehérvár kettős győzelemmel, 55:49-es összesítéssel, Dalfsen (holland)–Bekament 25:28 – továbbjutott: a Dalfsen 59:54-es összesítéssel.