LABDARÚGÁS

Pontot csent a Spartacus az éllovastól

A szabadkai Spartacus labdarúgócsapata 1:1-es döntetlent játszott hazai pályán a bajnoki címvédő és listavezető Crvena zvezdával a szuperliga 13. fordulójában, harmadik csapatként mondhatja el magáról az idényben, hogy pontot szerzett a belgrádi piros-fehérek ellen. A találkozó mindkét találata öngól volt, egyaránt felszabadítási kísérletből született – a 37. percben a vendégek jutottak előnyhöz Radovanović öngóljával, a 65. percben a Spartacus Petković rossz szerelése után egyenlített.

Nem játszott megilletődötten a Spartacus, többször zavarba hozták a Kék Galambok a Zvezdát, de önerőből nem tudtak gólt lőni, mint ahogy a Szabadkára a teljes zsákmányért érkező belgrádiak is minden lehetőségüket elpuskázták. A fkspartak.com szerint 3500-an látták a Városi Stadionban megrendezett mérkőzést, amelyet végigjátszott a klub egyetlen magyar nemzetiségű játékosa, Farkas Dániel.

A Zvezda ponthullajtását nem tudta kihasználni az örök rivális Partizan, amely ugyan hazai pályán nézett farkasszemet a niši Radničkival, de ugyancsak 1:1-es döntetlenre futotta erejéből. A belgrádi fekete-fehérek nem faragtak tehát hatpontos hátrányukból, viszont harmadik helyüket így is meg tudták őrizni.

Amire nem volt képes a Partizan, megtette az újvidéki Vojvodina. A Zvezda legközelebbi üldözője Malbašić, Paločević és Trujić góljaival megtörte a vendég Voždovac ellenállását és végül magabiztos, 3:1-es győzelmet aratott – amivel ráadásul a forduló előtti ötről hárompontosra faragta hátrányát.

Remek formában van a Napredak is, amely Novi Pazarban elért 1:0-s sikerével megérkezett szorosan a dobogósok mögé.

Egy mondat erejéig ejtsünk szót a Bácskáról is, a palánkai együttes idénybeli kilencedik vereségét a Radniktól szenvedte el hazai környezetben, és már csak a Boracot előzi meg.

Szuperliga, 13. forduló: Spartacus–C. zvezda 1:1, Vojvodina–Voždovac 3:1, Bácska (BP)–Radnik 0:2, Partizan–Radnički (N) 1:1, Novi Pazar–Napredak 0:1, Javor–Mladost 1:1, ČukaričkiMetalac 2:1, RadBorac 2:0.

A tabella: 1. C. zvezda 32, 2. Vojvodina 29, 3. Partizan 26, 4. Napredak 25, 5. Radnički (N) 24, 6. Mladost 22, 7. Spartacus 18 (23:24), 8. Rad 18 (11:16), 9. Metalac 15 (10:11), 10. Radnik 15 (13:17), 11. Voždovac 14, 12. Novi Pazar 11 (13:21), 13. Javor 11 (12:21), 14. Čukarički 10 (11:19), 15. Bácska (BP) 10 (6:15), 16. Borac 8 pont.

14. forduló, október 30.: MetalacSpartacus, Radnički (N)Vojvodina, Novi Pazar–Bácska (BP), Napredak–Borac, C. zvezdaRad, MladostČukarički, VoždovacJavor, RadnikPartizan.

Megvan Kleinheisler első Bundesliga-gólja

A magyar válogatott középpályása, Kleinheisler László fontos mérföldkőhöz érkezett, a Darmstadt futballistája a Wolfsburg elleni hazai 3:1-es győzelem során megszerezte pályafutása első Bundesliga-találatát. A bal lábbal a bal alsóba küldött lövéssel került 2:1-es előnybe csapata, amely öt nyeretlen meccs után érezhette meg ismét a győzelem ízét.

A korábbi magyar válogatott játékos és szövetségi kapitány, Dárdai Pál csapata, a berlini Hertha 2:1-re legyőzte az eddig veretlen Kölnt, amivel visszaszerezte a tabella második helyét. Elképesztő produkció ez a fővárosi alakulattól, a klubtörténet során még soha nem álltak ennyi ponttal (17) nyolc kör után, rekordjuk az 1970/1971-es szezonban elért 16 pont.

A Bundesligát továbbra is a Bayern München vezeti, miután két első félórában elért találattal – Arturo Vidal és Douglas Costa góljával – 2:0-ra nyert a Borussia Mönchengladbach ellen. A táblázat maradék dobogós helyét, azaz a harmadik pozíciót egy másik meglepetéscsapat, a Hoffenheim birtokolja, amely az első négy fordulóban négy döntetlent játszott, a következő négyben pedig négy győzelmet fűzött zsinórba, tehát még veretlen – ezúttal a Leverkusen otthonából távoztak 3:0-s diadallal. A vendégek soraiban közel félóra jutott a magyar válogatott Szalai Ádámnak.

Már hatpontos hátrányban van az éllovashoz viszonyítva a Borussia Dortmund, de még az Ingolstadt vendégeként elért 3:3-nak is örülhet, hiszen a találkozó ráadásában tudott egalizálni.

Bundesliga, 8. forduló: Hamburg–Eintracht Frankfurt 0:3, Bayer LeverkusenHoffenheim 0:3, Hertha–Köln 2:1, Ingolstadt–Borussia Dortmund 3:3, Darmstadt–Wolfsburg 3:1, Freiburg–Augsburg 2:1, Bayern München–Borussia Mönchengladbach 2:0.

Az élmezőny: 1. Bayern München 20, 2. Hertha 17, 3. Hoffenheim 16, 4. Köln 15 (13:6), 5. Leipzig 15 (12:5), 6. Borussia Dortmund 14 (20:10), 7. Eintracht Frankfurt 14 (13:8) pont.

Nikolić újabb gólja

A magyar válogatott zentai csatára, Nemanja Nikolić idénybeli ötödik találatával szerzett vezetést a varsói Legia a Lech Poznań elleni rangadón, az 1:0-s állás egészen a hajráig megmaradt, a 90. perc után azonban mindkét együttes betalált, a lengyel bajnoki címvédő végül 2:1-es győzelmet ünnepelhetett. Úgy is fogalmazhatnánk, hogy Nikolić nyerte a magyar rangadót, hiszen a vendégeknél is végig a pályán volt nemzeti csapatbeli társa, Kádár Tamás. A két együttes egyaránt 16 pontos és a 8–9. helyen osztoznak.

Ekstraklasa, 13. forduló: Legia Warszawa–Lech Poznań 2:1.

A Milan elbánt a Juventusszal

Manuel Locatelli 65. percben lőtt góljával a Milan nyerte a Serie A 9. fordulójában csúcsrangadóját a címvédő és éllovas Juventus ellenében, és fel is jött riválisa mögé a tabellán. A milánói együttesnek mindössze két pont a hátránya a torinóiakkal mögött, a Milan-drukkerek rég látták már ilyen magas pozícióban kedvenc csapatukat.

Szombaton játszottak még egy rangadót, a genovai városi derbit a Sampdoria nyerte meg 2:1 arányban.

Serie A, 9. forduló: Milan–Juventus 1:0, Sampdoria–Genoa 2:1. Az élmezőny: 1. Juventus 21, 2. Milan 19, 3. Roma (–1) 16, 4. Torino (–1) 14 (17:9), 5. Napoli (–1) 14 (15:9), 6. Lazio 14 (–1) 14 (14:8) pont.

Növelte előnyét a Vasas

Az NB I. 13. fordulója után már ötpontos a Vasas előnye a táblázat élén. A budapesti együttes 2:1-re győzött Debrecenben, az eddig második Haladás viszont 3:0-ra kikapott Mezőkövesden, amivel a Vasas biztosabbá tette első helyét. A szombathelyiek ellenben lecsúsztak a dobogóról is, miután a Paksot 5:1-re elpáholó Videoton és a Honvéd elleni derbit 3:2-es sikerrel abszolváló Ferencváros is megelőzte őket.

A forduló legtöbb gólja Újpesten született, a Diósgyőr kétszer is vezetett, de végül örülhetett, hogy pontot tudott menteni, a vendégek a ráadásban állították be a 4:4-es végeredményt.

Az MTK sikerrel vívta meg első tétmeccsét új stadionjában, Thorgelle Sándor góljával 1:0-ra legyőzte a Gyirmótot, és elszakadni látszik a kiesőzónától.

NB I., 13. forduló: Videoton–Paks 5:1, Debrecen–Vasas 1:2, MTK–Gyirmót 1:0, Újpest–Diósgyőr 4:4, Ferencváros–Honvéd 3:2, Mezőkövesd–Haladás 3:0.

A tabella: 1. Vasas 28, 2. Videoton 23, 3. Ferencváros 22, 4. Haladás 21, 5. Honvéd 18, 6. Újpest 17, 7. Mezőkövesd 16 (15:19), 8. MTK 16 (8:14), 9. Debrecen 15, 10. Gyirmót 13, 11. Paks 12 (11:18), 12. Diósgyőr 12 (17:27) pont.

14. forduló, október 29.: Honvéd–Haladás, Diósgyőr–Ferencváros, Paks–Újpest, Vasas–Videoton, Gyirmót–Debrecen, Mezőkövesd–MTK.

Messi a ráadásban döntött Valenciában

A Barcelona 3:2-es győzelmet aratott egy igen jó iramú, izgalmas mérkőzésen a Valencia otthonában, és a Primera Division mai mérkőzései előtt vezeti a tabellát. A katalánok szereztek vezetést Lionel Messi góljával, de a második félidő elején a hazaiak négy perc alatt fordítottak – előnyüket viszont nem tudták sokáig megőrizni, Luis Suárez egyenlített. Amikor már úgy tűnt, megosztoznak a felek a pontokon, Messi büntetőből eldöntötte a találkozót.

Primera Division, 9. forduló: Valencia–Barcelona 2:3, Osasuna–Real Betis 1:2, Espanyol–Eibar 3:3, Real Sociedad–Deportivo Alavés 3:0, GranadaSporting Gijón 0:0.

Az élmezőny: 1. Barcelona 19, 2. Atlético Madrid (–1) 18 (21:3), 3. Real Madrid (–1) 18 (22:8), 4. Sevilla (–1) 17, 5. Villarreal (–1) 16, 6. Athletic Bilbao (–1) 15 pont.

Hozta a kötelezőt a Leicester és a Liverpool

Jól sikerült a 9. forduló a Premier League-ben a címvédő Leicester Citynek és az élre vágyó Liverpoolnak, hiszen mindkét együttes hozta a kötelezőt a Crystal Palace, illetve a WBA ellenében. Nem mondhatta el ugyanezt magáról a két londoni együttes, az Arsenal hazai pályán a Middlesbrough-val, a Tottenham idegenben a Bournemouthtal játszott gól nélküli döntetlent. Az Ágyúsok átvették ideiglenesen a vezetést a tabellán, a Manchester City azonban ma egy Southampton elleni győzelemmel visszaelőzheti őket. A második helyre a Pool jött fel, Jürgen Klopp együttese csak rosszabb gólkülönbségével szorul Arsene Wenger gárdája mögé.

Premier League, 9. forduló: Bournemouth–Tottenham 0:0, ArsenalMiddlesbrough 0:0, Burnley–Everton 2:1, Hull City–Stoke City 0:2, Leicester City–Crystal Palace 3:1, Swansea City–Watford 0:0, West Ham United–Sunderland 1:0, Liverpool–West Bromwich Albion 2:1.

Az élmezőny: 1. Arsenal 20 (19:9), 2. Liverpool 20 (20:11), 3. Manchester City (1) 19 (19:8), 4. Tottenham 19 (13:4), 5. Chelsea (1) 16, 6. Everton 15, 7. Manchester United 14 pont.

KÉZILABDA

A Vojvodina nyerte a vajdasági derbit

Az újvidéki együttes már a szünetben is vezetett (13:10), és végül 22:20-ra nyert a vajdasági rangadón a szabadkai Spartacus ellen, és pontszámban beérte a Pancsován, a Dinamo ellen 27:25-ös vereséget szenvedő, éllovas belgrádi Crvena zvezdát a tabellán. Az újvidéki találkozó legjobbja a hatgólos Živan Pešić volt, a vendégcsapatból az öt gólt szerző Uroš Radosavljević emelkedett ki.

A Dinamo sikerével megerősítette harmadik helyét a tabellán, és bejelentkezett a bajnoki címért folyó versenybe is. A bajnokság szempontjából rendkívül fontos lehet a 9. forduló rangadója, a Vojvodina a Zvezdához látogat majd.

Férfi-szuperliga, 8. forduló: Vojvodina–Spartacus 22:20, MetaloplastikaMorava 34:22, ŠamotRudar 28:23, PartizanSloga 28:27, JugovićPožarevac 26:29, DinamoCrvena zvezda 27:25.

A tabella: 1. Crvena zvezda 13 (250:225), 2. Vojvodina 13 (232:207), 3. Dinamo 12, 4. Sloga 10, 5. Spartacus 9 (211:190), 6. Šamot 9 (209:207), 7. Požarevac 7 (208:219), 8. Partizan 7 (221:235), 9. Metaloplastika 6 (207:219), 10. Rudar 6 (208:225), 11. Morava 4, 12. Jugović 0 pont.

9. forduló: Crvena zvezda–Vojvodina, PožarevacDinamo, SlogaJugović, RudarPartizan, MoravaŠamot, SpartacusMetaloplastika.

Debreceni és veszprémi bánat

A Debrecen női együttese 28:26-ra kikapott a Nantes-tól hazai pályán, az EHF-kupa második körének visszavágóján, így kettős vereséggel, 49:52-es összesítéssel búcsúzott a kupasorozat küzdelmeitől.

Nem termett babér a Veszprém férficsapatának sem a Bajnokok Ligájában, az A csoport 5. fordulójában 26:23-ra kikapott Barcelonában, két győzelem és két döntetlen után az első vereségét szenvedte el. A magyar együttesnek nagyon hiányzott egyik legjobbja, Nagy László, akit sérülés miatt kellett nélkülöznie a Veszprémnek.

Női EHF-kupa, 2. forduló, visszavágó, Debrecen: Debrecen–Nantes 26:28 – továbbjutott: a Nantes 52:49-es összesítéssel.

Férfi-Bajnokok Ligája, A csoport, 5. forduló: Barcelona–Veszprém 26:23, Kiel–Schaffhausen 32:28. A csoport állása: 1. Barcelona 10, 2. PSG (–1) 6 (122:105), 3. Kiel 6 (132:127), 4. Veszprém 6 (128:125), 5. Flensburg 5, 6. Silkeborg (–1) 4, 7. Wisla Plock 1, Schaffhausen 0 pont.

TENISZ

Kuznyecova második idei trófeája

Az orosz Szvetlana Kuznyecova győzelmével ért véget a moszkvai női tenisztorna, az első helyen kiemelt versenyző a fináléban két játszmában, 6:2, 6:1 arányban múlta felül az ausztrál színekben játszó Daria Gavrilovát. Kuznyecova idei második, pályafutása 17. WTA-tornagyőzelmét jegyezte, ráadásul sikerével megelőzte Konta Johannát a világranglistán, és utolsóként biztosította részvételét a szingapúri világbajnokságon. Az orosz teniszezőnő az ázsiai városállamban a lengyel Angieszka Radwanskával, a cseh Karolína Plískovával és a spanyol Garbine Muguruzával szerepel egy csoportban, a másik kvartettben pedig a német Angelique Kerber, a román Simona Halep, az amerikai Madison Keys és a szlovák Dominica Cibulková küzd majd meg egymással.

A Luxembourgban lezajlott női torna román sikerrel zárult, Monica Niculescu 6:4, 6:0 arányban jobbnak bizonyult az első helyen rangsorolt Petra Kvitovánál a fináléban. A román játékos pályafutása harmadik WTA-serlegét gyűjtötte be.

A férfiak mezőnyében kialakult az antwerpeni, a moszkvai és a stockholmi ATP-torna döntőjének párosítása is, a belga városban az argentin Diego Schwartmann és a francia Richard Gasquet, az orosz fővárosban az olasz Fabio Fognini és a spanyol Pablo Carreno Busta, míg a svéd fővárosban az amerikai Jack Sock és az argentin Juan Martin del Porto vív majd meg a trófeáért.

WTA MOSZKVA (758 788 dollár, kemény pálya)

Döntő: Kuznyecova (orosz, 1.)–Gavrilova (ausztrál) 6:2, 6:1

WTA LUXEMBOURG (226 750 dollár, kemény pálya)

Döntő: Niculescu (román)–Kvitová (cseh, 1.) 6:4, 6:0

ATP MOSZKVA (792 645 dollár, kemény pálya)

Elődöntő: Carreno-Busta (spanyol, 6.)–Robert (francia) 6:3, 7:6, Fognini (olasz)–Kohlschreiber (német, 3.) 6:1, 7:6. A döntőben: Carreno-Busta (spanyol, 6.)–Fognini (olasz)

ATP STOCKHOLM (635 645 euró, kemény pálya)

Elődöntő: Sock (amerikai, 6.)–A. Zverev (német, 4.) 6:7, 7:6, 6:4, Del Potro (argentin)–Dimitrov (bolgár, 2.) 6:4, 7:5. A döntőben: Sock (amerikai, 6.)–Del Potro (argentin)

ATP ANTWERPEN (635 645 euró, kemény pálya)

Elődöntő: Schwartzman (argentin)–Goffin (belga, 1.) 7:5, 2:6, 7:5, Gasquet (francia, 3.)–Edmund (brit) 3:6, 7:5, 6:2. A döntőben: Schwartzman (argentin)–Gasquet (francia, 3.)

ALPESI SÍ

Lara Gut nyerte a söldeni idénynyitót

A svájci Lara Gut ugyanúgy kezdte az alpesi sízők új idényét, ahogy az előzőt abbahagyta: diadalmasan. Az előző évad összetett bajnoka a világkupasorozat első versenyén, az ausztriai Söldenben megrendezett női óriás-műlesiklásban győzedelmeskedett, több mint másfél másodperccel megelőzve a második helyet megszerző amerikai Mikaela Shiffrint. A harmadik helyen az olasz Marta Bassino végzett.

Ma 10 órától ugyanitt, ugyanebben a versenyszámban a férfiak mérik össze erejüket.

Női óriásműlesiklás, Sölden:

1. Lara Gut (svájci) 2:23.02 perc (1. futam: 1:10.11, 2. futam: 1:12.91)

2. Mikaela Shiffrin (amerikai) 2:24.46 (1:11.53, 1:12.93)

3. Marta Bassino (olasz) 2:24.95 (1:11.95, 1:13.00)

ASZTALITENISZ

Madarász és Pergel Európa-bajnoki bronzérmes

Madarász Dóra és Pergel Szandra duója 3:1-es vezetésről 4::3-ra kikapott a szombat délutáni elődöntőben, így bronzérmet szerzett a női párosversenyben a budapesti asztalitenisz-Európa-bajnokságon.

A Szekszárdot erősítő, 23 éves Madarásznak ez a harmadik Eb-bronzérme, a 27 éves, budaörsi Pergel pedig másodszor állhat fel a dobogó harmadik fokára kontinensviadalon.

A vesztes páros tagjai a drámai csata után rendkívül csalódottan nyilatkoztak.

3:1 után némileg megfordult a játék, ott egy kicsit elveszítettük a fonalat, nekik pedig minden összejött. A döntő szettben viszont szerintem mi voltunk a jobbak, 7:6-nál balszerencsésen eltaláltuk Silbereisen ütőjét egy pörivel, a 10:9-nél történt poént pedig nem is tudom leírni… – értékelt az MTI-nek Pergel.

Tudtuk, hogy nagyon nehéz meccs lesz. Végig mi domináltunk, 3:1 után azonban problémáink adódtak a szervafogadással – mondta Madarász.

Európa-bajnokság, Budapest, női páros, elődöntő: Kristin Silbereisen, Sabine Winter (német)–Madarász Dóra, Pergel Szandra 4:3 (-7, -8, 8, -6, 8, 6, 9), Shan Xiaona, Petrissa Solja (német)Daniela Dodean Monteiro, Elizabeta Samara (román) 4:3 (12, -10, 4, -3, -9, 9, 8).