A világbajnoki címet már korábban elhódító spanyol Marc Márquez bukott az Ausztrál Nagydíjot, de csapatának, a Hondának így sem volt túl sok oka a panaszra, hiszen végül másik pilótáját, a brit Cal Crutchlowt intették le elsőként. A második helyre az olasz Valentino Rossi futott be, a spanyol Maverick Vinales pedig a dobogó legalsó fokára állhatott fel.

A Moto2 mezőnyében nem ment a vb-éllovas francia Johann Zarcónak, aki csak a 12. helyen zárt, legközelebbi üldözője, a svájci Thomas Lüthi ellenben megnyerte a futamot, és jelentősen faragott hátrányából, ami most 22 pontot tesz ki – a hátralévő két versenyen maximum 50 pont gyűjthető, tehát Lüthinek még lehet esélye beérni riválisát.

Bukások sora tarkított a Moto3-asok versenyét, jól mutatja, mennyi baleset volt a futamon, a vb-pontverseny első tíz helyezettjéből csak ketten értek célba. Egyikük azonban a vb-címet már korábban bezsebelő dél-afrikai Brad Binder volt, aki ezt a futamot is megnyerte KTM-jével, mögötte pedig csapattársa, az olasz Andrea Locatelli végzett. A spanyol Aron Canet a harmadik helynek örülhetett.

Gyorsaságimotoros-vb, Ausztrál Nagydíj

MotoGP

1. Cal Crutchlow (brit, Honda)

2. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) +4.218

3. Maverick Vinales (spanyol, Suzuki) +5.309

A vb-pontverseny állása: 1. Marc Márquez (spanyol, Honda) 273 pont (már világbajnok), 2. Valentino Rossi 216, 3. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 192 pont.

Moto2

1. Thomas Lüthi (svájci, Kalex)

2. Franco Morbidelli (olasz, Kalex) +0.010

3. Sandro Cortese (német, Kalex) +0.530

A vb-pontverseny állása két futammal a vége előtt (50 pont szerezhető még): 1. Johann Zarco 226 pont, 2. Thomas Lüthi 204, 3. Álex Rins (Kalex, spanyol) 201 pont.